پروسه خرید و ثبت ملک در قبرس شمالی

پروسه خرید و ثبت ملک و همچنین اخذ اقامت قبرس شمالی بسیار ساده تراز کشورهای حوزه دریای مدیترانه همچون اسپانیا و یا یونان میباشد. برای حصول اطمینان از اینکه منافع شما به عنوان خریدار در قبرس شمالی به طور کامل در مراحل تنظیم و امضای قرارداد خرید ملک مورد توجه قرارگرفته، بعد از خرید ملک، نمایندگان گروه اسپارتور تا پایان مرحله ثبت رسمی در اداره ثبت همراه شما خواهند بود و همچنین برای اخذ اقامت شما را راهنمایی و همراهی خواهند نمود

این مراحل شامل:

استقبال فرودگاه و اسکان رایگان سه روزه در محل مجتمع مسکونی برای آشنایی بیشتر خریدار ( درصورت هماهنگی قبلی برای تور رایگان سه روزه قبرس شمالی که فقط هزینه بلیط رفت و برگشت بعهده مشتری است)

همراهی با خریدار و حضوردر اداره ثبت املاک به منظورتکمیل مراحل ثبت رسمی

همراهی و مشاوره برای انجام آزمایش خون و … جهت اخذ اقامت بواسطه خرید ملک

کلیه این خدمات بدلیل خرید مستقیم از شرکت سازنده، بدون هیچ هزینه ای انجام خواهد شد

فرایند تنظیم قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ساده بوده و تنها مدارک مورد نیاز در این مرحله پاسپورت خریدار یا خریداران میباشد. به عنوان یک فرد خارجی شما میتوانید به راحتی مالکیت قطعی و صد در صد بر ملک خریداری شده داشته باشید. قرارداد بزبان انگلیسی بوده و در دو نسخه تنظیم شده که یکی متعلق به فروشنده و دیگری متعلق به خریدار میباشد. تمامی نسخه ها دارای قدرت اجرایی برابر میباشند. مشخصات کل زمین مجتمع و تاریخهای رسمی ثبت آن و مدارک شماسایی مالک کل مجتمع و سازنده بهمراه تمام مدارک ثبتی و پاسپورت خریدار در این قرارداد پیوست شده و به اداره ثبت املاک قبرس شمالی تسلیم خواهد شد.

پیش از تنظیم قرارداد و بعد ازتوافقات لازم ما بین خریدار و فروشنده در مورد قیمت، نحوه و زمان بندی پرداخت صورت میگیرد و مبلغی بعنوان پیش پرداخت، برای رزرو ملک پرداخت میشود. این ملبغ به طور معمول معادل۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند (۱۰۰۰-۳۰۰۰ یورو) به تناسب قیمت ملک در نظر گرفته میشود و رسید رسمی آن به مشتری داده میشود. مبلغ پرداختی در قرارداد ذکر شده و از قیمت کلی ملک کسر خواهد شد.این مبلغ فقط برای رزرو ملک یا همان بیعانه مشتری است . پس از آن در طی چند روز آینده یا در همان روز اول ( بین ۳ روز تا دو هفته، مشتری برای تنظیم قرارداد اصلی و پرداخت ۲۵ تا ۳۰ درصد کل قرارداد حاضر می شود) پس از امضای هر دو نسخه قراردادها و دریافت رسید مبالغ پرداخت شده مرحله ثبت در اداره ثبت املاک است.

ثبت رسمی قرارداد خرید ملک

مالکیت قطعی و حق تملک خریدار وابسته به ثبت ان در اداره املاک و اراضی بوده و هرگونه حق نقل و انتقال را از فروشنده صلب میکند. به علاوه شما بر اساس این قرارداد ثبت شده قادر خواهید بود تا برای دریافت اجازه اقامت خود اقدام نمایید. .

ابتدا به همراهی مشاورین ما قرارداد به اداره مالیات برده شده و تمبر مالیاتی به مبلغ ۰٫۵% قیمت کل ملک برای آن پرداخت شود. سپس با مراجعه به اداره املاک و اراضی و با پرداخت حدود ۱۵ یورو ملک مورد نظر بنام خریدار ثبت می شود. تمام این مراحل باید حتما و بر طبق قانون قبرس شمالی حداکثر در مدت زمان ۲۱ روز پس از امضای قرارداد انجام شود.بر طبق قوانین کشور قبرس شمالی با خرید ملک در این کشور شما در حقیقت زمینی که ملک بر روی آن بنا شده است را هم خریداری میکنید. بنابراین دولت مسئولیت نظارت بر این فرایند را با مراحلی که گفته شد داراست.

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی پس از خرید ملک

بعد از ثبت رسمی ملک بنام خریدار، نیاز به تهیه مدارکی از قبیل عکس و کپی پاسپورت و گواهی ناظر محلی برای اسکان و همچنین کپی و اصل قرارداد مهر شده در اداره ثبت و برگه گواهی سلامت ( شامل آزمایش خون ایدز و هپاتیت که در اینجا از مشتری گرفته می شود) هست. بعد از تکمیل این مدارک به اداره مهاجرت در شهر لفکوشا مراجعه نموده و داخل پاسپورت خریدار و همراهان مهر اقامت یکساله زده خواهد شد. همچنین دفترچه صورتی رنگ اقامت با عکس و مشخصات خریدار به او تسلیم خواهد شد که هر ساله برای تمدید اقامت مورد نیاز است. در تمامی این مراحل مشاورین ما برای اخذ اقامت به خریدار کمک خواهند کرد.