برای سفر به قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا در ایران ندارید و ویزای این بخش در فرودگاه ارجان(فرودگاه قبرس شمالی) توسط مامورین کنترل پاسپورت صادر میشود. که بنا به دلیل سفر شما به این کشور، از ۵ روز تا حداکثر ۳ ماه صادر میشود. (این تصور که قبرس شمالی ویزا نمیخواهد، کاملا اشتباه است و بسیاری از هموطنان با این تفکر به قبرس آمده و دچار مشکل شده اند.)

برای تهیه بلیط هواپیما کافیست به یکی از آژانسهای مسافرتی شهر خود مراجعه نمائید و از آنها در مورد بلیط پرواز به قبرس شمالی (فرودگاه ارجان یا ارکان در شهر لفکوشا) سوال نمائید. (همچنین میتوانید از کارشناسان اسپارتور برای خرید بلیط

مسیر رسیدن به قبرس شمالی معمولا دارای یک توقف است. ابتدا از ایران به استانبول و سپس به قبرس و فرودگاه ارجان. شهرهای بزرگ مانند تهران مشهد شیراز و اصفهان معمولا پرواز مستقیم به استانبول ترکیه را دارند ولی اگر در شهری زندگی می کنید که دارای پرواز مستقیم به استانبول نیست باید حتما از آژانس بخواهید ترتیب مسافرت شما را ابتدا به نزدیکترین شهر بزرگ که دارای پرواز به استانبول است بدهد. در بعضی فصول پر تردد سال برخی شرکتهای هوائی پروازهای چارتر ارزان قیمت به قبرس را ارائه می کنند. مخصوصا در فصول تردد دانشجویان و تابستان و میان دو ترم. از آژانسهای مسافرتی در باره این پروازها حتما سوال کنید.

ابتدای پرواز شما از ایران به ترکیه (معمولا فرودگاه آتاتورک استانبول) خواهد بود و پس از آن باید برای پرواز به قبرس شمالی (فرودگاه ارجان) به قسمت دیگری از فرودگاه بروید. توجه مهم: هنگام تهیه بلیط به مسئول آژانس تاکید کنید که فاصله بین فرودآمدن در فرودگاه استانبول تا پرواز بعدی شما را طوری تنظیم کند که بیشتر از دو ساعت زمان داشته باشید چون فرودگاه آتاتورک بسیار بزرگ و شلوغ است و با توجه به اینکه اکثرا زیاد با زبان ترکی آشنائی ندارید و بار زیادی را هم باید حمل کنید امکان سردرگمی و جا ماندن از پرواز قبرس وجود دارد. همچنین توجه داشته باشید که توقف بیش از حد نیز باعث خستگی و کلافگی شما خواهد شد.

دومین نکته مهم در هنگام اخذ بلیط مطمئن شوید که میزان بار مجاز شما برای پرواز چند کیلو برای هر نفر است و مطمئن شوید که مقصد نهائی بار فرودگاه ارجان در قبرس ترک نشین یا قبرس شمالی و شهر لفکوشا باشد و این نکته را در هنگام پرواز از ایران حتما گوشزد کنید و مطمئن شوید در بلیط شما ذکر شود